Toitlustus

 

 

 

 

 

 

 

 

ABIKS PULMALAUA ETTEVALMISTAMISEL

Kõik kihlatud paarid peavad langetama põhimõttelise otsuse - kas tähistada abiellumist pulmapeoga või mitte. Pulmapeo kasuks otsustamise hetkest alates hakkab veerema hiiglaslik "lumepall", mis toob kaasa sadu küsimusi, kooskõlastusi, otsuseid ja korralduslikke tegevusi. Varem või hiljem jõutakse ka küsimuseni, mida ja kuidas pakkuda oma pulmakülalistele süüa-juua.

Lihtsam, kiirem ja garanteeritum võimalus on valida telefoninumber, rääkida ära oma soovid ja ootused ning paluda professionaalidel kõik korraldada. Siiski ei ole sellised kulutused alati taskukohased või, vastupidiselt, tunduvad liiga tavalise ja anonüümsena. Jääb üle intrigeeriv võimalus ennast proovile panna ja rakendada abiks osavate kätega sugulasi-tuttavaid. Teile, kes te olete otsustanud omal käel katsetada, anname siinkohal mõned näpunäited ja pidepunktid menüü koostamiseks:

INIMESTE ARV

Peaksite täpselt läbi kaaluma, mitu külalist Teie suursündmusele tuleb. Sellest olenevad kohavalik, istumis- või seisuvõimalused, ruumide kujundamine ja loomulikult menüü (toidu töötlemise võimalused, köögi külmutuste suurused, toitude paigutamisvõimalused jne.)

KÜLALISTE VANUS

Kui Teie külalisteks on noored inimesed, siis nende toitumistavad on natukene teistsugused, kui keskealistel ja vanematel. Neile sobib kindlasti pakkuda kõike uut ja huvitavat, millega Te olete kokku puutunud restoranides, kohvikutes, baarides või muudes toitlustusasutustes. Väga sobilik oleks pakkuda maailmatrendiga kaasaskäiv, kuid samas mitte eriti luksuslik Vahemeremaade või Tex-Mex tüüpi valik, miks mitte ka üllatuslik eesti- või venepärane stiililaud... või hoopis keskaegne söömaaeg ajastu rituaalidega?

Kui aga Teie külaliste hulka kuuluvad enamuses vanema generatsiooni esindajad, siis arvestage kindlasti traditsiooniliste toitudega nagu singirullid, kartulisalat, seapraad, kala ja lihalõiked, sült jne., seega toitudega millega need inimesed on oma toiduratsioonis harjunud. Ärge kindlasti unustage lapsi. Nendele mõeldes lisage lauale mõned lihtsamad toidud, et Teil poole peo peal ei tekiks probleemi: "Issi-emme, ma tahan friikartulit ja viinerit!"

PEO KESTUS

Siinkohal oleks hea meelde tuletada, et keskmiselt jaksab inimene süüa korraga umbes 500-700 grammi. Vastavalt Teie pulmapeo pikkusele peaks seda kogust kas suurendama või vähendama aga meeldetuletusena võiks mainida, et kilost toidust peaks piisama ka kõige nõudlikuma külalise puhul.

ILM, AASTA-AEG JA KOHT

Lähtuvalt nendest kolmest punktist võiksite otsustada kas lisate oma menüüsse grillitava söögi või sooja toidu, valiku suupisteid või külmlaua, värsked köögiviljatoidud või talveks konserveeritud hoidised jne. Suvel ei ole hea kasutada toite, mis sisaldavad tarretist, maksa või piimasaadusi. Need riknevad või sulavad kergesti.

RAHAKOTT

Suvel on odavad puuviljad ja köögiviljad. Kalamarja hooaeg on sügisel ning kala püütakse kevadel. Sügisel võiks arvestada värskete marjade ja seentega ...

Kuna kala on alati kallim kui liha, siis oleks menüü koostamisel hea arvestada 3-4 kalatoidu, 5-6 lihatoidu, ühe korraliku lihast valmistatud peatoidu ja traditsioonilise pulmatordiga.

Siinkohal soovitaksin siiski menüüsse mitte panna tigusid, krevetilisi, ulukiliha või ka eksootilistes maades elavaid loomi nagu känguru, alligaator, sinivaal ja faasan. Esiteks on see seotud suurte rahaliste väljaminekutega, teiseks, paljud külalised ei tunne eelpool nimetatud hõrgutisi, pelgavad ega oska pakutut vääriliselt hinnata ning, kolmandaks, Te lihtsalt ei oska neid valmistada.

Head katsetamist!


Oleg Alasi