Pulmakorraldus

MIDA TULEKS SILMAS PIDADA

1. Eelarve
Kindlasti tuleks esmalt kalkuleerida, palju pulma korraldamiseks on rahalisi ressursse. Kui see töö tehtud, saab edasi hakata mõtlema kus pulmapidu võiks toimuda, kui palju külalisi kutsuda, milline menüü tellida, millised esinejad, palju võiks kulutada dekoreerimisele jne. Ära ei tohi unustada, et üsna suur kulutus on ka pruutpaari riided, pruudikimp, auto.

2. Koht
Üks olulisemaid momente meeldejääva pulmapeo puhul on kindlasti õnnestunud kohavalik. Soovikorral võiks koht olla midagi ebatraditsionaalset, kus kutsutud pole ehk veel käinud. Suvisel ajal võiks kaaluda peo toimumist looduslikult kaunis kohas, vabas õhus. Heitlike ilmastikuolude eest on siin abiks suur telk. Kohavalikul tuleks silmas pidada ka, et ruumid vastaksid kutsutud külaliste arvule - mugavust ei tekita ei ülerahvastatus ega liigselt suured ruumid, kuhu külalised "ära kaovad". Ka registreerimine võiks traditsioonilise Õnnepalee asemel toimuda n. mere ääres.

3. Programm
Siia alla võiks tinglikult paigutada pulmavanema, tantsuansambli ja soovikorral ka muud esinejad. Kõigi nende valik sõltub ennekõike pruutpaari soovidest ja tantsuansambli puhul on kindlasti oluline, et muusika mida viljeletakse, oleks ka tantsitav.

4. Menüü
Arusaamad, et pulmalaud peab olema süldist lookas on ammu minetatud. Mõelda võiks põnevatele suupistetele, wok-roogadele, seale vardas, milline küpseb külaliste silme all jne.

5. Kujundus
Kindlasti võiks mõelda ka ühtsele kujundusele, kus lilleseaded, õhupallid vm vahendid moodustaksid ühtse terviku ka pruudikimbu ja autoseadetega.

6. Fotograaf/video
Üks väga oluline moment. Kui pidu on juba homme läbi, siis õnnestunud peost professionaalselt tehtud fotosid ja/või videot vaadates, võite ka aastaid hiljem seda kaunist päeva taas kogeda.

7. Kingitused
Mujal maailmas on väga populaarsed kingituste nimekirjad, mille pruutpaar kutsututele edastab ja millest kutsutud saavad teha valiku. Teades ja tundes kutsutuid, miks mitte lisada ka nimekirjale, kes millise kingituse eest peaksid hea seisma. Siin peab muidugi tunnetama piire.

8. Korraldajad
Alati jääb pruutpaaril võimalus teha pulmapeo õnnestumisel koostööd ka mõne üritusturunduse (pulmakorralduse) firmaga, kes seisab hea, et kõik eespool loetletud ja veel mitmed pisidetailid oleks läbimõeldud ja pidu igati kordaläinud.

Avo Hein