Pruutkleit

Pruut on kahtlemata pulmapäeva pärl !

Pruut – kahtlemata pulmapäeva pärl, keda nii külalised kui peigmees altari ees pikkisilmi ootavad. Sel hetkel käib kindlasti nii mõnegi peast läbi mõte, et milline küll ta kleit võiks olla. Eks seepärast ongi iga naise jaoks pruutkleit üks tähtsaimaid asju pulmapäeva juures. Ma arvan, et ei eksi kui väidan, et igal pruudi raskeim otsus ongi, et mida sel tähtsal päeval küll selga panna?

Kõigepealt, kui kleidi otsimisega tegelema hakkate, oleks mõttekas tutvuda interneti või pulmakataloogide kaudu erinevate pruutkleitidega üle maailma ja alles siis minna pulmarõivaste salongidesse tutvuma meie oma eesti valikuga. Parema ülavaate saamiseks soovitan proovida selga erinevate värvusete ja lõigetega kleite, mis oleks nii ühe kui ka kaheosalised(korsett ja seelik), et leida just endale sobiv. Lähtuda võiks sellest, et pruut võiks olla pigem loomulik kui ülepakutud, kuid see ei tähenda muidugi seda, et pruutkleit peaks sarnanema peokleidiga, mis samas ka ei ole sugugi mitte paha. Sellel tähtsal päeval võiks selga panna ikka midagi erilisemat kui lihtne peokleit, sest enamasti kantakse pruutkleiti ju üks kord elus. Kaasaegne pruutkleit ei pea olema nagu vahukoore tort, mille tagant ei paista ise väljagi. Pruutkleidi mood ise on suuresti mõjutatud üldisest rõivamoest. Kui näete salongis kleiti, mis ei ole just puhast valget tooni, ei tasuks kohe ära ehmatada, sest valgel värvil on mitu erinevat varjundit ning puhas valge ei sobi alati just igale ühele. Tänapäeval kasutatakse tihti pruutkleitide juures peale valge erinevate toonide ka muid värve beešist tumepunaseni. Loomulikult ei pea olema kogu kleit nii värvikas, sest piisab ka mõnigast detailist, värvilistest pärlitest või tikandist. Pruutkleidi juures kasutatav toon võiks olla nüüd läbiv kogu pulmatematikas – kutsed, lilled, dekoratsioon.

Võimalusi kleidi soetamiseks on mitmesuguseid – osta, rentida või siis lasta õmmelda. Algul tuleks muidugi teha kindlaks kui palju soovitakse kleidi peale kulutada. Kõige odavam on nüüd kleidi rentimine. Rentimise juures tuleks silmas pidada, et kleidi võiks broneerida paar kuud varem, et soovitud mudel õigel päeval ikka olemas oleks. Samas aga liiga varajane broneerimene pole ka mõtekas, sest ei tasu unustada, et sina pole selle kleidi ainus kasutaja. Kui nüüd on soov kleit endale jätta ja olla ise oma pruutkleidi ainus kasutaja, siis ei tule muidugi rent kõne allagi. Kõige mugavam ja muretum varjant on muidugi ostmine. Saate kleidi aegsasti enne pulmi kätte ja ei pea jändama kõige kiiremal ajal rendi asjade viimise ja toomisega ning mis kõige tähtsam – pruutkleit on teie enda oma. Kui ei leia kleiti olemasolevast valikust tuleks see lasta õmmelda. Nüüd saab rakendada ka oma lapsepõlve unistused pruutkleidist, aga kindlasti juba läbi täiskasvanu silma ja eks disainer annab ka juurde oma näpunäited ning suunitluse, et kleidi kooskõla pruudiga mõjuks tervikuna.

Nii-siis, külalised ja peigmees altari ees ootavad. Ja sealt ta tuleb…

Pille Kornel
www.parl.ee

 

Jah ! 

 
 

Pärast seda õnneliku sõna on peigmehe jaoks kõige raskem möödas, aga pruudi jaoks kõik nüüd just algab. Ja ei ole raske arvata mis nüüd tuleb - pruutkleit, kingad, soeng, lilled ... tuhandeid mõtteid ja ideid ning üks parem kui teine.

Pruutkleidi valimist on kõige lihtsam alustada sellest, et osta endale paar ajakirja ja rahulikult ideid koguda. Seejärel on kasulik üle vaadata meil pakutav. Õnnelik on muidugi see, kes leiab kohe esimest kohast oma unistuse aga kinnituseks ei teeks paha ka teisi pakkujaid külastada.

Eestis on võimalik leida oma lemmik kleit nii sõbranna kapist, laenutusest, kui ka tuntud disainerite käest. Pruutkleit on ju selline asi, millele tõsisemat tähelepanu pöörama hakatakse sellel hetkel, kui iseendale valitakse. Selle jaoks siinkohal väike abi.

Pruutkleidi traditsioon on pikk ja aastate jooksul muutub vähe. Ikka on moes pikad maani valged kleidid, kuid iga aasta on midagi uut, midagi säravat ja unustamatut. Sellel suvel muudab valge oma tooni ja seda sügav kuldsetest tumepunaste detailideni välja. Rohkesti kasutatakse seelikut ja korsetti, mis annab suured valikuvõimalused. Seelikud võivad olla kitsad, laiad, kroogete ja voltidega, ühekihilised või mitmekihilised, kusjuures erinevad kihid võivad olla erinevat värvi. Eriliseks lemmikuks sellel suvel tõotavad tulla osaliselt volditud seelikud, ning ka eelmise suve lemmikuid organza seelikuid ei tasuks veel unustada.

Kuid korsett on see, mis pruudi tõeliselt särama paneb - see, mis juba sajandeid on naisi kauniks teinud. Kõige rohkem kasutatakse heleda lihtsa seelikuga säravat ja efektset korsetti. Järjest rohkem soovitakse uusi ja huvitavaid värvilahendusi - tumepunane kaunistatud valgete pärlitega, valge korsett tumepunaste roosidega, kuldne pärltikandiga, helesinine lumivalgete kantidega. Erinevad lõiked ja tegumoed. Võimalusi on nii palju kui palju on pruute. Lemmik kaunistusdetalideks ongi pärlid, litrid ja erinevad lilled - suured, väiksed, ühe või-mitmevärvilised. Pruutkleit on siiski nii ainulaadne, et ennekõike tuleks kuulata oma südamehäält ja leida lemmik.

Peakaunistustena kasutatakse järjest rohkem tiaarasid ja lilli. Nii neid lilli, mis on kleidikaunistustel, kui ka pruudikimbus.

Iga pruudi jaoks on kuskil tema kleit, ilusat teed selle leidmisel.

Kohtumiseni

Krista Savi
Tigasmo Moeäri