Pulmamuusik


Mingit ühist retsepti anda kõigile ei saa - see muusikapool sõltub ikkagi pulma stiilist ja noorpaari maitsest, samuti rahalistest võimalustest.

Ääred on laiad - on uusrikaste pulmi kus mänginud tantsuks Peeter Sauli orkester või "2QS", hinnaklass 40 - 70 000.- , samas on kutsutud kohaliku küla lõõtsamees kui raha ei ole ning tema honorar on õhtu eest 500.-

Selge on see, et muusika peab publikule meeldima, arvestama peaks ka mänguajaga, mis reeglina on 4 või 5 x 40 min., pikemalt lihtsalt muutub üks band üksluiseks ja ka rahvas ei jõua järjest 8 tundi tantsida. Edasi võib jätkata näiteks DJ või plaadimuusikakeerutaja, on ta siis palgatud või keegi külaliste hulgast käib plaate vahetamas.

Mida peaks muusikult ootama - paindlikkust ja võimalikult laia ning erinevat repertuaari, samas ei saa ükski ansambel osata kõiki tuntud lugusid.

Kõige optimaalsem oleks ikkagi 2 - 3 mehe bänd.


Artur RaidmetsKui soovitakse oma pulma muusikat, siis on tähtis kõigepealt teada palju tahetakse selle peale raha kulutada. Asjatundmatu paneb pulmakleidi peale 30 tuhat ja tahab saada muusika paari tuhande eest ning siis imestab, miks kogu pulmapidu läbi kukub. Bänd on pulmapeol vaga tähtis komponent, mis loob peotuju ning toob rahva parketile.

Kehva bändi muusikat kuulates mõeldakse, miks keegi tantsima ei lähe ja millal kogu see jama ometi lõpeb.

Kui ise ansambleid ja nende muusika sobivust pulmapeole ei tunta, siis tuleks kasutada asjatundjate abi ning vastavalt rahakoti paksusele soovitatakse sobiv bänd. Asjatundjate all ma mõtlen selliseid inimesi, kes on ise muusikat teinud ja muusikas olnud ning on ansamblite repertuaariga tuttav. Kui pöörduda otse bändide poole siis üldiselt kiidavad kõik end taevani ning soovitavad soojalt just oma muusikat. Asjatundjad on erapooletumad ning nendelt saab enamasti objektiivset nõuannet. Ma ei mõtle muidugi nende all abiturientidest vahendajaid, keda huvitab ainult hunnik pappi.

Tavaliselt teavad pulmakorraldusfirmad rohkem pulma-autodest, lillekimpudest, riietusest, toitlustamisest ning bändide koha pealt on diletandid ning soovitavad just selliseid odavaid kahemehebände kes kuidagi oma muusikaga välja veavad.

Bändidega on sarnaselt muude valdkondadega - kui on odav, siis on ka odav muusika, odav pillikäsitlemine, odav heliaparatuur ning kõik kisub sinna "Säästumarketi" poole. Kui kleit on ostetud Stockmannist siis peaks muusika ka olema "Stockmanni" tasemel. Ühesõnaga: muusikal on pulmapeo kordaminekuks väga suur osa lõbusa meeleolu loomisel ning rahva tantsitamisel.

Hea bändi muusika tagab kordaläinud peo, hoiab rahva lõbusana koos ning kõikide tuju kõrgel. Kehv bänd kukutab peo läbi vaatamata ka headele toitudele ning kallile pulmakleidile. Sama lugu on ka pulmaisaga.


Heigo Mirka